Additional information
| State | New |
|---|---|
| EAN | 3286341692716 |
| Klasa | premium |
| Number of tires on offer | 1 piece. |
| Model | Potenza RE050A1 |
| Producent code | 16927 |
| Tire width | 225 mm |
| Tire profile | 40 |
| Diameter | 18 " |
| Mark | Bridgestone |
| Speed index | Y do 300 km/h |
| Kod EPREL | 381348 |
| Load index | 92 – 630 kg |
| Rolling resistance | D |
| Grip on wet surfaces | B |
| Poziom hałasu zewnętrznego | B |
| Outside noise | 72 |
| Homologacja | * – BMW |
| Additional information | run flat, wzmocnienie (XL) |
| Signature | 18/C20 |
You must be logged in to post a review.
























Reviews
There are no reviews yet.