Additional information
| State | New |
|---|---|
| Mark | Pirelli |
| Klasa | premium |
| Number of tires on offer | 1 piece. |
| Model | Cinturato P7 |
| Producent code | 4119200 |
| Tire width | 225 mm |
| Tire profile | 40 |
| Diameter | 18 " |
| EAN | 8019227411928 |
| Kod EPREL | 820138 |
| Speed index | W up to 270 km / h |
| Load index | 92 – 630 kg |
| Rolling resistance | B |
| Grip on wet surfaces | A |
| Poziom hałasu zewnętrznego | B |
| Outside noise | 70 |
| Additional information | rant ochronny, wzmocnienie (XL) |
| Signature | 18/C27 |
You must be logged in to post a review.




















Reviews
There are no reviews yet.