Additional information
| State | New |
|---|---|
| Mark | Continental |
| Klasa | premium |
| Number of tires on offer | 2 pcs. |
| Model | PremiumContact 6 |
| Producent code | 03570310000 |
| Tire width | 205 mm |
| Tire profile | 45 |
| Diameter | 17 " |
| EAN | 4019238760484 |
| Kod EPREL | 483538 |
| Speed index | V do 240 km/h |
| Load index | 88 – 560 kg |
| Rolling resistance | C |
| Grip on wet surfaces | A |
| Poziom hałasu zewnętrznego | B |
| Outside noise | 72 |
| Additional information | rant ochronny, wzmocnienie (XL) |
| Signature | 17/C26 |
You must be logged in to post a review.
































Reviews
There are no reviews yet.